DEZYNFEKCJA 


Odkażanie, niszczenie środkami chemicznymi lub fizycznymi, drobnoustrojów chorobotwórczych i ich form przetrwalnikowych.

Deodoryzacja – powoduje zlikwidowanie przykrych zapachów powstałych w wyniku procesów gnilnych związków organicznych i jest zabiegiem towarzyszącym dezynfekcji.

Najczęściej występujące mikroorganizmy w zakładach spożywczych:


Bakterie

  1. Escherichia coli
  2. Salmonella spp.
  3. Clostridium botulinum
  4. Staphylococcus aureus
dezynfekcja Warszawa
dezynfekcja Dalmyt

Grzyby

  • pleśniowe
  • domowe

Metody dezynfekcji

Eliminowanie mikroorganizmów może odbywać się przy pomocy różnych metod i technik. Są one dobierane w zależności od rodzaju bakterii, wirusów czy roztoczy znajdujących się w pomieszczeniu oraz od stopnia ich nagromadzenia.

Znaczenie ma rodzaj pomieszczenia, jego przeznaczenie oraz znajdujące się w nim sprzęty. Skuteczność zabiegu zależy od właściwie dobranej metody. Wiedza i doświadczenie specjalistów DDD, gwarantuje dobór właściwej metody; dezynfekcji termicznej, termiczno-chemicznej, dezynfekcji chemicznej, ozonowanie.

Zamgławianie termiczne

Sklepy są obiektami, które mają specyficzną organizację przestrzeni. Dezynfekcjasklepów odbywa się bardzo często przy pomocy zamgławiacza termicznego. Pozwala on na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku trudnych do przeniesienia gabarytów, magazynów sklepowych oraz wysoko ulokowanych miejsc, które mogą stanowić siedlisko mikroorganizmów. W ten sposób dezynfekuje się m.in. sklepy spożywcze czy z ubraniami, pomieszczenia biurowe i domy jednorodzinne.

Istnieje także fizyczny sposób na pozbycie się szkodliwych czynników. Jest on często wykorzystywany podczas dezynfekcji sklepów z żywnością, ponieważ nie pozostawia po sobie żadnego chemicznego śladu. W tym celu przygotowywany jest ozon. Nie wywołuje on żadnych efektów ubocznych – ozon wraca do postaci tlenu w krótkim czasie. Jest jednocześnie wyjątkowo skuteczny przeciwko bakteriom, wirusom oraz grzybom.

Dezynfekcja klimatyzacji i instalacji wentylacyjnych

W zakładach produkcyjnych, hotelach, gabinetach lekarskich i innych miejscach, gdzie wymagana jest terminowa realizacja oczyszczania klimatyzacji i kanałów wentylacyjnych, stosuje się oprysk.

Przy użyciu opryskiwacza ULV na powierzchnie nanoszony jest środek dezynfekujący. Ta metoda pozwala na użycie możliwie najmniejszej ilość preparatu przy zachowaniu skuteczności działania. Metoda oprysku może być przeprowadzana w dezynfekcja mieszkań, zwłaszcza klimatyzacji lub instalacji wentylacyjnych.

Do zyskujących popularność metod dezynfekcji firm czy domów prywatnych należy ponadto oczyszczanie przy użyciu pary wodnej, a także promieniowania. W tym drugim przypadku używa się nieszkodliwych dla dużych organizmów promieni UV o długości fali nieprzekraczającej 256 nm, czyli powszechnie znanego promieniowania ultrafioletowego.

Dezynfekcja Warszawa i w całej Polsce

Pracujemy w całej Polsce. Kompleksowe usługi z zakresu dezynfekcja prowadzimy m.in. w: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Legnica, Lubsko, Siedlce, Lublin, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Płock, Płońsk, Olsztyn, Rzeszów, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Kielce, Częstochowa, Gliwice, Radom, Bielsko-Biała, Opole.

Tagi: dezynfekcja Warszawa i cała Polska


Dlaczego my?

Jesteśmy ekspertem w branży usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja), eco Pest Control - ochrona przed szkodnikami. Od 1981 roku utrzymujemy pozycję lidera na rynku, specjalizując się we wszystkim co dotyczy szkodników i ochrony przed nimi. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak również firmy.

Podejmujemy  działania  zarówno  prewencyjne,  polegające na zabezpieczeniu obiektów przed inwazją szkodników i monitorowaniu ich obecności, jak również czynności interwencyjne takie jak dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja.

W ciągu ponad 35 lat działalności przekonaliśmy się, że zapobieganie jest tańszą i bezpieczniejszą metodą niż zwalczanie. Dlatego też nasze usługi oferujemy zarówno tym, którzy już mają problemy ze szkodnikami, jak
i tym, którzy tych problemów mieć nie chcą. 

Działamy na terenie całego kraju. Jako prekursor wdrożyliśmy profesjonalny system ochrony przed szkodnikami w wielu znanych firmach w Polsce i za granicą. 

 

 


Zapewniamy:

 → pełen profesjonalizm

→ stosowanie najlepszych środków

→ trwałe rozwiązanie problemu

→ indywidualne podejście do każdego klienta

→ konkurencyjną cenę usług

→ szkolenia dla pracowników branży spożywczej


Nasz serwis interwencyjny dojeżdża

do klienta w ciągu 24 godzin na obszarze całego kraju. 


Gwarancja: 

Gwarantujemy, że podczas wykonywania zabiegów, żadna powierzchnia poddana działaniu środków nie zostanie zniszczona,
a stosowane preparaty nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Posiadamy polisę ubezpieczeniową wartości 500 000 PLN.

Wykonując usługi pamiętamy o środowisku, dlatego też
z najwyższą ostrożnością stosujemy pestycydy. Używamy feromony, detektory szkodników, inhibitory rozmnażania, bariery fizyczne oraz dbamy o higienę i odpowiednie warunki sanitarne budynków, aby wyeliminować każdą zaistniałą plagę szkodników.


Kontakt

Dalmyt Sp. z o.o. 
ul. 1 Sierpnia 40/45
Warszawa 02-134
NIP: 522-27-61-535

tel. (22) 55 007 55

kom. 600 333 704

E-mail: dalmyt@dalmyt.com.pl

 

NAPISZ DO NAS