FUMIGACJA - GAZOWANIE


Zwalczanie szkodników przy użyciu substancji chemicznych w postaci gazu, pary lub dymu.

Fumigacja to proces niezwykle skuteczny, a jednocześnie neutralny dla odkażanego materiału.


Fumigacja zboża

Magazyny zbożowe to idealne miejsce dla zwierząt żywiących się zbożem takich jak między innymi Wołek zbożowy (Sitophilus granarius syn. Sitophila granaria syn. Calandra granaria), Rozkruszek mączny (Acarus siro), , Omacnica spichrzanka (Plodia interpunctella) Trojszyk ulec (Tribolium confusum), Mklik mączny (Ephestia kuehniella) i Mól ziarniak (Nemapogon granella). Zwierzę odżywiające się ziarnami zbóż, które znajdzie się w magazynie zbożowym wkrótce zaczyna mnożyć się w tempie wykładniczym. Kilka osobników owada, które w jakiś sposób znalazły się w naszym magazynie może w krótkim czasie doprowadzić do całkowitego zniszczenia zbiorów.

fumigacja zboża
Fumigacja eksportowa

Fumigacja eksportowa

Głównym celem fumigacji eksportowej jest zapobieganie przed przedostawaniem się szkodników drewna w drewnianych opakowaniach drogą eksportową do innych krajów fumigacja naczep samochodowych, które często stają się miejscem bytowania szkodników, a także fumigacja silosów w branży rolniczej, spożywczej i magazynowej.

Fumigacja eksportowa wymagana jest głównie w transporcie międzynarodowym poza granicami Unii Europejskiej, a także w przypadku niektórych krajów członkowskich, na przykład Hiszpanii i Portugalii.

Zastosowanie fumigacji w różnych sektorach:

  • rolnictwo – fumigacja zboża, ziarna, fumigacja silosów, fumigacja pryzm, gazowanie zboża, gazowanie silosów
  • przetwórstwo – fumigacja zakładów przetwórstwa żywności, produktów spożywczo-rolnych,
  • ogrodnictwo – fumigacja gleby,
  • archiwizacja dokumentów – fumigacja akt, archiwów, gdzie przechowywane są dokumenty,
  • eksport – fumigacja palet, skrzyń, naczep samochodowych, fumigacja kontenerów, opakowań drewnianych, gazowanie kontenerów, fumigacja eksportowa,
  • muzealnictwo – fumigacja rzeźb, eksponatów muzealnych, obiektów zabytkowych,
  • budownictwo – fumigacja dachów, poddaszy, wakacyjnych domków drewnianych, budynków sakralnych (kościoły, kapliczki) i innych konstrukcji drewnianych.

 

W rolnictwie i przetwórstwie zabiegi dezynsekcji gazowej (fumigacji) stosuje się do prewencyjnego przygotowania magazynów na surowce przed zbiorami oraz do zwalczania szkodników magazynowych (np. omacnica spichrzanka, czyli mol spożywczy).

Procedury w przebiegu fumigacji

Fumigacja jest skomplikowanym zabiegiem - jej skuteczność jest uzależniona m.in. od właściwej identyfikacji zagrożenia, przygotowania obiektu, doboru parametrów fizykochemicznych oraz doboru właściwego stężenia wykorzystywanego środka chemicznego.

Fumigacja w całej Polsce

Pracujemy w całej Polsce. Gazowanie (Fumigacja) prowadzimy m.in. w: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Legnica, Lubsko, Siedlce, Lublin, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Płock, Płońsk, Olsztyn, Rzeszów, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Kielce, Częstochowa, Gliwice, Radom, Bielsko-Biała, Opole.

Tagi: fumigacja eksportowa, fumigacja gazowanie, fumigacja kontenerów, fumigacja warszawa, fumigacja zboża, gazowanie kontenerów, gazowanie silosów, gazowanie zboża.


Dlaczego my?

Jesteśmy ekspertem w branży usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, fumigacja), eco Pest Control - ochrona przed szkodnikami. Od 1981 roku utrzymujemy pozycję lidera na rynku, specjalizując się we wszystkim co dotyczy szkodników i ochrony przed nimi. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak również firmy.

Podejmujemy  działania  zarówno  prewencyjne,  polegające na zabezpieczeniu obiektów przed inwazją szkodników i monitorowaniu ich obecności, jak również czynności interwencyjne takie jak dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja.

W ciągu ponad 35 lat działalności przekonaliśmy się, że zapobieganie jest tańszą i bezpieczniejszą metodą niż zwalczanie. Dlatego też nasze usługi oferujemy zarówno tym, którzy już mają problemy ze szkodnikami, jak
i tym, którzy tych problemów mieć nie chcą. 

Działamy na terenie całego kraju. Jako prekursor wdrożyliśmy profesjonalny system ochrony przed szkodnikami w wielu znanych firmach w Polsce i za granicą. 

 

 


Zapewniamy:

 → pełen profesjonalizm

→ stosowanie najlepszych środków

→ trwałe rozwiązanie problemu

→ indywidualne podejście do każdego klienta

→ konkurencyjną cenę usług

→ szkolenia dla pracowników branży spożywczej


Nasz serwis interwencyjny dojeżdża

do klienta w ciągu 24 godzin na obszarze całego kraju. 


Gwarancja: 

Gwarantujemy, że podczas wykonywania zabiegów, żadna powierzchnia poddana działaniu środków nie zostanie zniszczona,
a stosowane preparaty nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Posiadamy polisę ubezpieczeniową wartości 500 000 PLN.

Wykonując usługi pamiętamy o środowisku, dlatego też
z najwyższą ostrożnością stosujemy pestycydy. Używamy feromony, detektory szkodników, inhibitory rozmnażania, bariery fizyczne oraz dbamy o higienę i odpowiednie warunki sanitarne budynków, aby wyeliminować każdą zaistniałą plagę szkodników.


Kontakt

Dalmyt Sp. z o.o. 
ul. 1 Sierpnia 40/45
Warszawa 02-134
NIP: 522-27-61-535

tel. (22) 55 007 55

kom. 600 333 704

E-mail: dalmyt@dalmyt.com.pl

 

NAPISZ DO NAS