LIKWIDACJA PRUSAKÓW I KARALUCHÓW


Prusak jest jednym z najpospolitszych szkodników sanitarnych. Roznoszą one szereg chorób wirusowych i bakteryjnych. Przeważnie zwalczane są poprzez oprysk, zamgławianie ulv a ostatnio popularnym sposobem stało się zastosowanie żeli owadobójczych.


Prusak (Blattella germanica) – prowadzą nocny tryb życia. Te szkodniki są wszystkożerne i groźne dla człowieka, ponieważ są nosicielami zarazków gruźlicy, tyfusu, cholery oraz larw nicieni.

likwidacja prusaków

Stosowane metody zwalczania prusaków

Stosujemy głównie metody chemiczne:

  • oprysk chemiczny
  • metoda żelowania
  • zamgławianie ULV
  • metody zintegrowane

 

W przypadku mieszkań zalecane jest uszczelnienie szpar w ścianach , rurek CO, zabezpieczenie kanałów wentylacyjnych które uniemożliwią wejść do Państwa domów.

Prusaków nie da się tak łatwo zabić - potrafią wytrzymać miesiąc bez pożywienia, dostosowują się do ekstremalnych sytuacji, niektóre gatunki potrafią wytrzymać nawet kilkadziesiąt minut bez powietrza, mają również bardzo twardą skorupę. Żywią się wszystkim, przez co są jeszcze trudniejsze do wypędzenia.

Na szczęście profesjonalna dezynsekcja i zwalczanie prusaków czy karaluchów pozwala skutecznie i na długo pozbyć się tych szkodników.

Usuwanie prusaków opryskiem chemicznym

Opryskanie mieszaniną wody i środka biobójczego, opryskiwanie miejsc największej aktywności prusaków i karaluchów.

Stosowana podczas oprysku trucizna zamknięta jest wewnątrz polimerowych mikrokapsułek. Kapsułki te przyczepiają się do ciał owadów. Podczas powrotu do gniazda karaluchy ocierają się o ciała innych osobników. Podczas tego ocierania się mikrokapsułki przekazywane są na ciała innych osobników. Mikrokapsułki zaczynają aktywnie działać po przedostaniu się do układu pokarmowego karaczanów.

Inne rodzaje środków używanych podczas dezynsekcji metody oprysku szczegółowego działają kontaktowo. Oznacza to, że już samo przejście prusaka po zdezynfekowanej powierzchni jest wystarczające aby insektycyd przenikną do ciała owada. W celu zwiększenia skuteczności przeprowadzanych zabiegów często stosowane są różne rodzaje środków jednocześnie. Zaletą oprysku jest umiarkowany koszt. Niestety zastosowanie oprysku wiąże się z koniecznością opuszczenia dezynfekowanego lokalu przez jego mieszkańców.

Zwalczanie prusaków i karaluchów metodą ULV

Ultra Low Volume to oprysk drobnokroplisty. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu wytwarzana jest specjalna „mgła” na prusaki. Dzięki formie mgły substancja czynna zwalczająca prusaki i karaluchy jest równomiernie rozprowadzana po całym miejscu dezynsekcji prusaków. Jest to metoda bardzo skuteczna.

Ilość wody stosowanej podczas zamgławiania ULV jest znacząco mniejsza niż jest to w przypadku oprysku standardowego co jest istotne dla osób mieszkających w mieszkaniach w których wilgotność i tak jest już wysoka.

Fakt, że zamgławianie ULV obejmuje cały lokal mieszkalny zmniejsza prawdopodobieństwo, że karaluchy przeżyją w miejscu, które nie zostało opryskane. Mgła drobnych kropel zawisa w powietrzu na kilka godzin w związku z czym przeprowadzenie zabiegu zwalczania karaczanów metodą zamgławiania ULV wiąże się z koniecznością opuszczenia miejsca w których przeprowadzane jest zamgławianie na kilka godzin. Zamgławianie ULV to najszybszy sposób na wyeliminowanie karaczanów  mieszkania.

Likwidacja prusaków przez żelowanie

Żel ma rewelacyjne właściwości wabiące prusaki, gdyż w swoim składzie zawiera feromon wabiący te owady. Prusaki po spożyciu żelu wracają do gniazda, gdzie po kilku dniach padają i zostają zjedzone przez inne prusaki. Dzięki takiemu działaniu możemy zniszczyć całą populację prusaków, ponieważ owady same wnoszą truciznę do własnego gniazda. Ta metoda nie wymaga opuszczenia domu lub firmy i a cały zabieg zwalczania prusaków jest przeprowadzany w sposób bezinwazyjny dla użytkowników. Żel nie ma zapachu, jest bezwonny. Dodatkowo dezynsekcja karaluchów żelem ma długotrwałe działanie, gdyż owady pobierają go nawet po zaschnięciu.

Jest to aktualnie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda zwalczania prusaków i karaluchów, którą z powodzeniem stosujemy w domach opieki społecznej, DPS, domach dziecka, szpitalach, piekarniach, hurtowniach spożywczych, firmach produkcyjnych oraz w domach prywatnych.

Zwalczanie karaluchów za pomocą żelowania  nie wiąże się z koniecznością opuszczenia lokalu przez jego mieszkańców. Jest to metoda całkowicie bezpieczna za równo dla dzieci jak i dla zwierząt domowych. Żele są bezzapachowe, nie powodują podrażnień dróg oddechowych ani oczu. Dzięki swoim właściwościom mogą one zostać zastosowane w miejscach, w których nie można zastosować innych metod zwalczania karaczanów takich jak na przykład szpitale czy restauracje.

Likwidacja prusaków w całej Polsce

Pracujemy w całej Polsce. Usługę likwidacja prusaków prowadzimy m.in. w: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Legnica, Lubsko, Siedlce, Lublin, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Płock, Płońsk, Olsztyn, Rzeszów, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Kielce, Częstochowa, Gliwice, Radom, Bielsko-Biała, Opole.

Tagi: dezynsekcja Warszawa prusaki, likwidacja prusaków Warszawa, usuwanie prusaków Warszawa, dezynsekcja prusaki Warszawa, zwalczanie prusaków Warszawa, zwalczanie karaluchów Warszawa.


Dlaczego my?

Jesteśmy ekspertem w branży usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja), eco Pest Control - ochrona przed szkodnikami. Od 1981 roku utrzymujemy pozycję lidera na rynku, specjalizując się we wszystkim co dotyczy szkodników i ochrony przed nimi. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak również firmy.

Podejmujemy  działania  zarówno  prewencyjne,  polegające na zabezpieczeniu obiektów przed inwazją szkodników i monitorowaniu ich obecności, jak również czynności interwencyjne takie jak dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja.

W ciągu ponad 35 lat działalności przekonaliśmy się, że zapobieganie jest tańszą i bezpieczniejszą metodą niż zwalczanie. Dlatego też nasze usługi oferujemy zarówno tym, którzy już mają problemy ze szkodnikami, jak
i tym, którzy tych problemów mieć nie chcą. 

Działamy na terenie całego kraju. Jako prekursor wdrożyliśmy profesjonalny system ochrony przed szkodnikami w wielu znanych firmach w Polsce i za granicą. 

 

 


Zapewniamy:

 → pełen profesjonalizm

→ stosowanie najlepszych środków

→ trwałe rozwiązanie problemu

→ indywidualne podejście do każdego klienta

→ konkurencyjną cenę usług

→ szkolenia dla pracowników branży spożywczej


Nasz serwis interwencyjny dojeżdża

do klienta w ciągu 24 godzin na obszarze całego kraju. 


Gwarancja: 

Gwarantujemy, że podczas wykonywania zabiegów, żadna powierzchnia poddana działaniu środków nie zostanie zniszczona,
a stosowane preparaty nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Posiadamy polisę ubezpieczeniową wartości 500 000 PLN.

Wykonując usługi pamiętamy o środowisku, dlatego też
z najwyższą ostrożnością stosujemy pestycydy. Używamy feromony, detektory szkodników, inhibitory rozmnażania, bariery fizyczne oraz dbamy o higienę i odpowiednie warunki sanitarne budynków, aby wyeliminować każdą zaistniałą plagę szkodników.


Kontakt

Dalmyt Sp. z o.o. 
ul. 1 Sierpnia 40/45
Warszawa 02-134
NIP: 522-27-61-535

tel. (22) 55 007 55

kom. 600 333 704

E-mail: dalmyt@dalmyt.com.pl

 

NAPISZ DO NAS