LIKWIDACJA SZERSZENI


Do owadów wyjątkowo groźnych i stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi zalicza się szerszenie. Te duże owady błonkoskrzydłe bardzo łatwo sprowokować – wystarczy energiczny gest, kolorowe ubranie lub drażniący dla nich zapach perfum. Każdy z tych sygnałów może zostać przez szerszenia odczytany jako atak wymagający obrony. Niebezpieczeństwo użądlenia zachodzi także, gdy znajdziemy się w pobliżu gniazda szerszeni, nawet przypadkowo. Wówczas instynkt każe im atakować i to masowo. Przeważnie zwalczane są poprzez oprysk, zamgławianie termiczne, zamgławianie ulv i pułapki.


Szerszeń (Vespa crabro) – największy z osowatych występujących w Europie Środkowej, pospolity na terenie całej Polski, zwłaszcza w pobliżu terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Jego użądlenie może być niebezpieczne dla osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych. Użądlenie szerszenia jest boleśniejsze od użądleń pszczół czy os z powodu większego i głębiej penetrującego żądła oraz około 5% zawartości acetylocholiny w jadzie, powodującej silne pieczenie rany.

likwidacja prusaków

Stosowane metody zwalczania szerszeni

Stosujemy głównie metody chemiczne:

  • oprysk chemiczny
  • zamgławianie termiczne
  • zamgławianie ULV
  • pułapki

 

 

oprysk – stosowany w pomieszczeniach, w których bytują insekty. Polega na zastosowaniu preparatu owadobójczego, który ma za zadanie zlikwidować zarówno owady biegające, jak i latające. Wystarczy, że osa czy szerszeń usiądzie na substancji (niekoniecznie ją zje), a dojdzie do uszkodzenia układu nerwowego owada.

zamgławianie termiczne – metoda bardzo skuteczna, lecz wymagająca opuszczenia dezynsekowanego pomieszczenia na co najmniej 4 godziny. Mgła jest rozprowadzany za pomocą zamgławiaczy.

zamgławianie ULV – rozpylanie mieszanki wody z preparatem biobójczym, które tworzą efekt zimnej mgły. Cząsteczki substancji wnikają w każdy zakamarek pomieszczenia, dzięki czemu można mieć pewność, że owady będą miały kontakt z trucizną.

pułapki – są niezwykle pomocne podczas monitorowania prac dezynsekcyjnych – pozwalają określić gatunek owadów, a także moment cyklu życia zamieszkującej pomieszczenie populacji. Należy pamiętać, że pułapki nie służą do likwidacji problemu, są jedynie narzędziem wspomagającym walkę z owadami.

Czy szerszenie są niebezpieczne?

Obecność w naszym najbliższym otoczeniu gniazda os lub szerszeni może być dla nas nie tylko uciążliwa, ale przede wszystkim niebezpieczna. Ryzyko zwiększa się gdy obecność owadów z gatunku osowatych pojawia się w otoczeniu placów zabaw dla dzieci, przedszkoli, szkół i miejsc publicznych. Największe narażenie w tym przypadku dotyczy dzieci. Poza tym wiele osób jest uczulonych na jad tych owadów. Ukąszenie przez osę, lub szerszenia może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym. Zdarzały się również przypadki połknięcia owada wraz ze spożywanym posiłkiem - napojem. Owad może użądlić podczas przełykania, co jest bardzo niebezpieczne nawet dla osób które nie są uczulone na substancje jadowe. Następuje wtedy naturalna opuchlizna, co w przypadku przełyku i części krtani doprowadzić może do zgonu w wyniku uduszenia. Należy zwracać uwagę na spożywanie napojów spożywanych z puszek, butelek i zakrytych kubków w których to przypadku nie widzimy znajdujących się w nich treści, a do których wnętrza mógł wniknąć owad wabiony słodką zawartością.

Jak wygląda usuwanie i likwidacja gnizd szerszeni?

Najlepszym momentem na usunięcie gniazda są godziny wieczorne lub noc. W tym czasie owady są w uśpieniu i nie ulegają tak szybkiemu rozjuszeniu. Do likwidacji rojów os oraz szerszeni najlepsza jest dezynsekcja metodą opryskową lub opylania. Pierwsza z nich nazywana ze względu na swoją popularność metodą klasyczną, polega na ciśnieniowej aplikacji środków owadobójczych. Z kolei opylanie to nanoszenie preparatów pylistych, czyli substancji w postaci pyłów lub pudrów. Stosuje się je w miejscach, gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia dezynsekcji preparatami płynnymi.

Poza usunięciem gniazd szerszeni zabezpieczamy odpowiednio potencjalne miejsca, w których mogą się ewentualnie kiedyś zagnieździć. Dodatkowo udzielamy praktycznych porad na przyszłość oraz wskazówek, jak się zachować, gdy natrafi się na aktywne gniazdo na swoim terenie. Jeśli dojdzie do bliskiego kontaktu z jednym lub wieloma szerszeniami, nie należy wykonywać gwałtownych ruchów. Przydatnym rozwiązaniem są także siatki na okna czy dbanie o to, aby usuwać plamy po słodkich napojach, które mogą przywabić owady.

Likwidacja szerszeni w całej Polsce

Pracujemy w całej Polsce. Usługę likwidacja szerszeni  prowadzimy m.in. w: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Legnica, Lubsko, Siedlce, Lublin, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Płock, Płońsk, Olsztyn, Rzeszów, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Kielce, Częstochowa, Gliwice, Radom, Bielsko-Biała, Opole.

Tagi: likwidacja szerszeni Warszawa, usuwanie szerszeni Warszawa.


Dlaczego my?

Jesteśmy ekspertem w branży usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja), eco Pest Control - ochrona przed szkodnikami. Od 1981 roku utrzymujemy pozycję lidera na rynku, specjalizując się we wszystkim co dotyczy szkodników i ochrony przed nimi. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak również firmy.

Podejmujemy  działania  zarówno  prewencyjne,  polegające na zabezpieczeniu obiektów przed inwazją szkodników i monitorowaniu ich obecności, jak również czynności interwencyjne takie jak dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja.

W ciągu ponad 35 lat działalności przekonaliśmy się, że zapobieganie jest tańszą i bezpieczniejszą metodą niż zwalczanie. Dlatego też nasze usługi oferujemy zarówno tym, którzy już mają problemy ze szkodnikami, jak
i tym, którzy tych problemów mieć nie chcą. 

Działamy na terenie całego kraju. Jako prekursor wdrożyliśmy profesjonalny system ochrony przed szkodnikami w wielu znanych firmach w Polsce i za granicą. 

 

 


Zapewniamy:

 → pełen profesjonalizm

→ stosowanie najlepszych środków

→ trwałe rozwiązanie problemu

→ indywidualne podejście do każdego klienta

→ konkurencyjną cenę usług

→ szkolenia dla pracowników branży spożywczej


Nasz serwis interwencyjny dojeżdża

do klienta w ciągu 24 godzin na obszarze całego kraju. 


Gwarancja: 

Gwarantujemy, że podczas wykonywania zabiegów, żadna powierzchnia poddana działaniu środków nie zostanie zniszczona,
a stosowane preparaty nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Posiadamy polisę ubezpieczeniową wartości 500 000 PLN.

Wykonując usługi pamiętamy o środowisku, dlatego też
z najwyższą ostrożnością stosujemy pestycydy. Używamy feromony, detektory szkodników, inhibitory rozmnażania, bariery fizyczne oraz dbamy o higienę i odpowiednie warunki sanitarne budynków, aby wyeliminować każdą zaistniałą plagę szkodników.


Kontakt

Dalmyt Sp. z o.o. 
ul. 1 Sierpnia 40/45
Warszawa 02-134
NIP: 522-27-61-535

tel. (22) 55 007 55

kom. 600 333 704

E-mail: dalmyt@dalmyt.com.pl

 

NAPISZ DO NAS