OZONOWANIE MIESZKANIA


Zwalczanie szkodników bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających..

Ozonowanie idealnie sprawdza się w bezpośrednim otoczeniu człowieka, gdzie wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów. Ozonowanie poprawia jakość powietrza, odświeża pomieszczenia i likwiduje przykry zapach oraz zwalcza: alergeny, roztocza, grzyby i bakterie.


Ozon

Ozon jest drugim najpotężniejszym utleniaczem na świecie i z tego powodu doskonale sprawdza się w zabijaniu wirusów i bakterii oraz usuwaniu silnych zapachów. Gaz ten występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, które występują w trakcie burz.  Jest silnie reaktywny, co oznacza, że wchodzi w reakcje z innymi cząsteczkami, rozbijając ich struktury. Skuteczność ozonu w eliminacji zapachów polega na tym, że jako gaz jest w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest powietrze, a więc we wszystkie szczeliny i zakamarki w podłodze czy suficie oraz w przewody wentylacyjne, odpływy i rury. Rozbija cząsteczki obecne w powietrzu odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach, a także zabija bakterie, wirusy czy pleśń. Ozon O3 doskonale sprawdza się jako naturalny dobrze penetrujący dezynfektant nie pozostawiający żadnych trwałych śladów.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie mieszkań

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która skutecznie odkazi mieszkanie i pozwoli pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z otoczenia. Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie szczególnie wykonuje się w celu pozbycia się zapachu dymu tytoniowego lub zapachu stęchlizny w zaniedbanym mieszkaniu. Zabieg ten można także stosować w celu usunięcia problemu roztoczy, na które wiele osób jest uczulone.

Ozonowanie to skuteczna metoda, dzięki której mieszkanie stanie się wolne od przykrych aromatów, bezpieczne oraz sterylne. Ozon wykorzystuje się do skutecznej sterylizacji mieszkań.

Dla kogo ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie należy rozważyć w przypadku zajęcia mieszkania przez szkodniki i owady, znalezienia martwych zwierząt, zagrzybienia pomieszczeń, obecności roztoczy i innych drobnoustrojów, a także w ramach oczyszczenia wnętrz po pożarach, wycieku substancji toksycznych lub zalaniu.

Ozonowanie szczególnie powinni rozważyć właściciele mieszkań, które przez lata były mocno zaniedbane lub których lokatorzy (np. osoby wynajmujące) prowadzili niehigieniczny tryb życia.

Jeżeli masz wątpliwości co do czystości swojego mieszkania i obawiasz się, że przebywanie w nim może być szkodliwe dla zdrowia, zadzwoń do nas.

Jak przebiega ozonowanie domu?

Ozonowanie przeprowadza się po zlikwidowaniu przyczyny przykrego zapachu. Jeśli w mieszkaniu wyczuwalna jest nieprzyjemna woń, należy wcześniej znaleźć jej źródło – może to być niedrożna wentylacja, martwy szkodnik, pleśń, drażniąca ciecz i inne. Pomożemy znaleźć przyczynę.

Pomieszczenie przeznaczone do ozonowania musi zostać przygotowane i szczelnie zamknięte, aby osiągnąć we wnętrzu pomieszczenia wysokie stężenie ozonu. Ozon wpływa na starzenie się przedmiotów, dlatego należy wcześniej wynieść lub zabezpieczyć folią cenne przedmioty.

Ozonowanie przeprowadza się, używając do tego celu specjalnych generatorów, które wytwarzają ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte, aby gaz nie wydostawał się na zewnątrz. Ponadto osoby nadzorujące procedurę muszą być wyposażone w specjalną odzież i maski ochronne, ponieważ ozon w tym stężeniu jest dla człowieka trujący. Po zakończonym zabiegu wnętrze należy wietrzyć przez około pół godziny. Charakterystyczny zapach może utrzymywać się w pomieszczeniu jeszcze przez dwie doby po ozonowaniu.

Czasu trwania ozonowania mieszkania zależy od wielkości pomieszczeń, stopnia zanieczyszczenia przestrzeni oraz ilość używanych generatorów.

Czy ozonowanie domu jest bezpieczne?

Ozonowanie przeprowadzane samodzielnie może być niebezpieczne, ponieważ Ozon z wysokim stężeniu jest gazem trującym dla człowieka i zwierząt. Dlatego tak ważne jest, aby ozonowanie mieszkania było przeprowadzone przez profesjonalną firmę z doświadczeniem w ozonowaniu. Ozonowanie mieszkania wykonywane przez naszą firmę jest bezpieczne.

Niebezpieczne dla zdrowia jest przebywanie w zainfekowanej i wilgotnej przestrzeni, która może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego lub alergii.

Ozonowanie mieszkania poprawia jakość powietrza, odświeża pomieszczenia i likwiduje przykry zapach oraz zwalcza: alergeny, roztocza, grzyby i bakterie. Dlatego warto korzystać z tej metody dezynfekcji.

Ozonowanie mieszkań w całej Polsce

Pracujemy w całej Polsce. Ozonowanie mieszkania prowadzimy m.in. w: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Legnica, Lubsko, Siedlce, Lublin, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Płock, Płońsk, Olsztyn, Rzeszów, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Białystok, Kielce, Częstochowa, Gliwice, Radom, Bielsko-Biała, Opole.


Dlaczego my?

Jesteśmy ekspertem w branży usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja), eco Pest Control - ochrona przed szkodnikami. Od 1981 roku utrzymujemy pozycję lidera na rynku, specjalizując się we wszystkim co dotyczy szkodników i ochrony przed nimi. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak również firmy.

Podejmujemy  działania  zarówno  prewencyjne,  polegające na zabezpieczeniu obiektów przed inwazją szkodników i monitorowaniu ich obecności, jak również czynności interwencyjne takie jak dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja.

W ciągu ponad 35 lat działalności przekonaliśmy się, że zapobieganie jest tańszą i bezpieczniejszą metodą niż zwalczanie. Dlatego też nasze usługi oferujemy zarówno tym, którzy już mają problemy ze szkodnikami, jak
i tym, którzy tych problemów mieć nie chcą. 

Działamy na terenie całego kraju. Jako prekursor wdrożyliśmy profesjonalny system ochrony przed szkodnikami w wielu znanych firmach w Polsce i za granicą. 

 

 


Zapewniamy:

 → pełen profesjonalizm

→ stosowanie najlepszych środków

→ trwałe rozwiązanie problemu

→ indywidualne podejście do każdego klienta

→ konkurencyjną cenę usług

→ szkolenia dla pracowników branży spożywczej


Nasz serwis interwencyjny dojeżdża

do klienta w ciągu 24 godzin na obszarze całego kraju. 


Gwarancja: 

Gwarantujemy, że podczas wykonywania zabiegów, żadna powierzchnia poddana działaniu środków nie zostanie zniszczona,
a stosowane preparaty nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Posiadamy polisę ubezpieczeniową wartości 500 000 PLN.

Wykonując usługi pamiętamy o środowisku, dlatego też
z najwyższą ostrożnością stosujemy pestycydy. Używamy feromony, detektory szkodników, inhibitory rozmnażania, bariery fizyczne oraz dbamy o higienę i odpowiednie warunki sanitarne budynków, aby wyeliminować każdą zaistniałą plagę szkodników.


Kontakt

Dalmyt Sp. z o.o. 
ul. 1 Sierpnia 40/45
Warszawa 02-134
NIP: 522-27-61-535

tel. (22) 55 007 55

kom. 600 333 704

E-mail: dalmyt@dalmyt.com.pl

 

NAPISZ DO NAS